88. urodziny gen. Ryszarda Kuklińskiego

Utworzono dnia 12.06.2018
Czcionka:

Uroczystą mszą św. z udziałem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego świętowano w niedzielę 10 czerwca 88. Urodziny generała Ryszarda Kuklińskiego w Stromcu. W tym roku wydarzenie otworzył projekt „Zrozumieć Niepodległą”,przygotowany przez Roberta Grudnia w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.Gen. Ryszard Kukliński jest Honorowym Obywatelem Stromca, tytuł ten nadany przez Radę Gminy Stromiec w 2013 r. na wniosek Stowarzyszenia Stromiecczyna. W tym samym dniu, również na wniosek Stowarzyszenia Stromiecczyzna Honorowymi Obywatelami Stromca zostali: Robert Grudzień ( autor powyższego wydarzenia ), prof. Ryszard Zaręba, Ks. Antoni Niemotko, Adam Wróblewski.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek

w soboty biblioteka nieczynna

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka bierze udziała w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.   "Zrealizowano ze srodków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"