Razem można więcej

Utworzono dnia 28.01.2015

Stowarzyszenie „Wszystkie razem” zrealizowało kolejny projekt.

W ramach kolejnej edycji programu Działaj Lokalnie VIII nasze stowarzyszenie przystąpiło do realizacji projektu pod nazwą „Razem można więcej”. Naszym głównym zamierzeniem jest kontynuacja przedsięwzięć z poprzedniego projektu: organizowanie wolnego czasu poprzez wspólne wyjazdy i warsztaty rękodzielnicze i dążenie do większej integracji lokalnej społeczności.

Już pod koniec wakacji zorganizowałyśmy wycieczkę krajoznawczą do malowniczego Sandomierza, w której uczestniczyła liczna grupa osób. Byli to nie tylko nasi mieszkańcy, ale również osoby z terenu gminy Stromiec. W towarzystwie przewodnika podążaliśmy śladami serialowego ojca Mateusza, mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych zakątków tego uroczego miasta. Towarzyszyły nam nie tylko dobre nastroje ale również wspaniała pogoda. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.
W październiku ruszyły warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których wszyscy chętni zgłębiali tajemnice robótek ręcznych, a więc: szydełkowali, wyszywali i dziergali na drutach. Zajęcia odbywały się cyklicznie w piątkowe popołudnia w Świetlicy w Dobieszynie.
11 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie, na którym gościłyśmy nie tylko uczestników projektu, ale również nasze lokalne artystki, których pasje zainspirowały nas do działania. Naszymi gośćmi honorowymi były panie: Elżbieta Mielczarek, Jadwiga Wieczorek i Teresa Łoziewska. Panie zaprezentowały swoje dzieła, opowiedziały o swoich pasjach rękodzielniczych a także były mile zaskoczone naszymi postępami. W czasie spotkania nagrodziłyśmy dzieci biorące udział w warsztatach. Wszystkie powstałe podczas warsztatów prace można było podziwiać na wystawie. Spotkanie było świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, a także wspólnego kolędowania.
24 stycznia 2015r. dokonałyśmy podsumowania naszego projektu. Na spotkanie do Świetlicy w Dobieszynie przybyli zaproszeni przez nas goście – przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy. Były to panie ze Stowarzyszenia Stromiecczyzna, Koła Gospodyń Wiejskich ze Stromca, Klubu Kobiet Aktywny Bobrek oraz druhowie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Stromieckiej Woli  i Dobieszyna. Przedstawiłyśmy krótkie sprawozdanie z przebiegu projektu „Razem można więcej” w formie prezentacji multimedialnej. Dla uświetnienia spotkania przygotowałyśmy niespodziankę: wieczorek poetycki w wykonaniu pani Haliny Najda z Białobrzegów. Pani Halina zaprezentowała nam wiersze ze swoich prywatnych zbiorów. Była to prawdziwa „duchowa uczta”. Po części oficjalnej zaprosiłyśmy naszych gości do degustacji przygotowanych smakołyków.
Pragniemy podziękować koordynatorkom programu Działaj Lokalnie za pomoc i wsparcie oraz wszystkim uczestnikom projektu „Razem można więcej” za udział i zaangażowanie w naszych przedsięwzięciach.

Wszystkie razem

Utworzono dnia 12.10.2015, 10:18